نرم افزار مدیریت پروژه تاریخ ثبت : 1398/01/20_12:0

تئوری بز و تبلیغات در پیشرفت کسب و کار


در اینجا به یک تئوری یا همان نظریه مهم در دنیای کسب و کار اشاره خواهیم کرد که باز هم از طبیعت الهام گرفته شده است.

تئوری بز و تبلیغات در پیشرفت کسب و کار

تئوری بز شاید به نظر خیلی از شما عزیزان عجیب و غریب به نظر برسد. در صورتی که ثابت شده اگر شما تنها یک بار از تئوری بز درست استفاده کنید و همه قوانین آن را اجرا کنید، برای همیشه موفقیت شما در کسب و کارتان تضمین شده است.

پیشرفت در کسب و کار یک شبه اتفاق نمی افتد و به تلاش و زحمت فراوان احتیاج دارد. اگر به دنبال شرایطی هستید که آزادانه به کسب و کار خود پروبال دهید و شاهد پیشرفت آن باشید، باید از یکسری اصول مهم پیروی کنید تا پیشرفت کسب و کار میسر گردد.

در اینجا به یک تئوری یا همان نظریه مهم در دنیای کسب و کار اشاره خواهیم کرد که باز هم از طبیعت الهام گرفته شده است.

تئوری بز:

تئوری بز

بزها همانند موش های صحرایی موجودات منحصر به فردی هستند که تئوری بز از عملکرد و رفتار بزها در طبیعت نشئت گرفته و اگر در دنیای کسب و کار روش عملکرد این حیوان منحصر به فرد اعمال شود، خیلی از صاحبان کسب و کار را به درجات عالی موفقیت خواهد رساند.

رفتار این حیوان به این صورت است که یک بز در جلوی بقیه قرار می گیرد و به جلو حرکت می کند و تعداد زیادی پیرو او به حرکت در می آیند و پیگیرش هستند؛ حتی بدون اینکه بدانند این کار درست است یا خیر. در تئوری بز چه باید کرد تا افزایش درآمد و فروش را به عینه ببینید؟ اگر تئوری بز را یک بار به درستی انجام دهید، موفقیت و درآمد شما تا پایان دوره کارتان تضمین شده است.

برای اجرای تئوری بز چه کاری باید انجام شود؟

برای هدف اجرای درست و دقیق تئوری بز تنها کافیست کسب و کار خود را طوری به مخاطب نشان دهید که تصور کنند که سر شما خیلی شلوغ هست. ناخودآگاه به تبلیغات نیازی پیدا نمی کنید. اگر هنوز کسب و کاری را راه اندازی نکرده اید، تحقیق کنید که چگونه افتتاحیه شلوغی را برگزار کنید که مردم برای شما تبلیغ کنند.

از همان ابتدا برای ارائه خدمات و محصولات خود برنامه داشته باشید. می توانید هنگام افتتاح کسب و کار خود از افراد مهم دعوت به عمل بیاورید که در محل کسب شما حاضر شوند تا جمعیت بیشتری در کنار شما قرار بگیرند. برای شروع و رشد کار محیط مناسبی را انتخاب کنید. برای مشتریان خود قرعه کشی تدارک ببینید و همین که هر کس می خواهد شانس خود را امتحان کند در کسب و کار شما شرکت می کند.

حالا برنامه ریزی داشته باشید که بعد از اینکه مشتری در محیط کسب و کار شما حاضر شد، لذت ببرد. پس در افتتاحیه یا بیزینس خود در هر زمانی، کاری کنید که شما را به دیگران معرفی کنند. 

 

مقدمه ای از بحث تبلیغات:

مقدمه ای از بحث تبلیغات

حالا که متوجه شدیم برای استفاده از تئوری بز تنها کافیست در کسب و کار خود شلوغی، ترافیک و سر و صدا ایجاد کنیم تنها یک بحث دیگر مطرح می شود و آن هم تبلیغات است. تبلیغات چگونه می تواند مخاطب هدف بیشتری را جذب کسب و کار شما کند؟ آیا برای کسب و کار خود به اندازه کافی تبلیغات می کنید؟ آیا در صدد افزایش مشتری و فروش خود برآمده اید؟ تبلیغات چه انواعی دارند؟

 • تبلیغات محیطی: به تبلیغاتی که در محیط های مختلف انجام می شود، تبلیغات محیطی گفته می شود. مانند بیلبورد، تبلیغ در مترو، اتوبوس و غیره.   
 • تبلیغات اینترنتی: تبلیغاتی است که در سطح وسیع اینترنت انجام می شود.
 • تبلیغات تجاری: مجموعه تبلیغاتی است که برای کسب و کارها و شرکت های خاص انجام می شود.
 • تبلیغات شخصی: نوعی از تبلیغات هست که افراد بر روی برند شخصی خود کار می کنند برای مثال؛ برند استاد ماهان تیموری

به منظور اینکه یک تبلیغات به طور عالی پاسخگوی انتظار شما باشد باید مواردی را رعایت کنید که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • خلاقیت و محتوا: شما باید بدانید که محصول و خدماتتان چه حسی را به مخاطب و مشتری منتقل می کند! آیا محتوایی را تهیه کرده اید که مخاطب را جذب کسب و کار شما کند؟
 • واضح و دقیق بودن تبلیغ: تبلیغ شما باید موضوع را خیلی واضح و دقیق به مشتری انتقال دهد.
 • هوشمند بودن تبلیغ: با چه استراتژی تبلیغات را وارد ذهن مشتری کنیم؟ تبلیغات رنگی بهتر است یا سیاه و سفید؟ قطعاً رنگی.
 • تله تبلیغاتی: درگیر کردن مخاطب با خود به منظور آشنایی بیشتر او با کسب و کار شما.

اهمیت تبلیغات در کسب و کارها:

در دوره هوش مالی که بسیاری از شما به صورت پکیح آموزشی دریافت کرده اید از بیش از 30 رسانه تبلیغاتی شما را مطلع خواهیم کرد. زمانی که هوش تبلیغاتی شما افزایش می باید، به شما کمک خواهد کرد که با کمترین هزینه بیشترین بازدهی را در تبلیغات خود شاهد باشید.

اهمیت تبلیغات بسیار زیاد است و این موضوع می تواند کسب و کار شما را رشد دهد و پیشرفت کند. طبق تعاریف خود از کسب و کارتان، قوانین تبلیغاتی مشخصی را برای خود تعریف کنید. قانون کلی تبلیغات به این صورت است که شما باید از کمترین هزینه برای تبلیغ خود شروع کنید و در صورتی که نتیجه مطلوب حاصل شد، بودجه تبلیغاتی خود را گسترده تر کنید. تبلیغات باید اصولی باشد. 

 

باورهای غلط:

خیلی از صاحبان کسب و کار اعتماد به نفس بسیار بالایی دارند و بر این عقیده هستند که بیزینس آن ها هیچ احتیاجی به تبلیغات ندارد. این باور کاملاً اشتباه است. همه کسب و کارها به تبلیغات احتیاج دارند و همه افراد باید با اطلاعات کافی به سراغ این مقوله بروند. 

اگر تبلیغات نداشته باشید، کسب و کار شما می میرد. هرگز این تفکر را نداشته باشید که چون فروشگاه دارید، نباید تبلیغات کنید. اینها همگی باورهای غلط و بازدارنده است. 

 

برنامه ریزی برای تبلیغات:

برنامه ریزی برای تبلیغات هم بسیار حائز اهمیت است. تبلیغات شما اگر به هدف رشد و پیشرفت کسب و کارتان باشد، حتماً باید برنامه ریزی شده باشد. به چند سؤالی که در ادامه مطرح می شود به طور کامل پاسخ دهید.

 • محصول و خدمات شما چیست؟
 • مخاطب هدف شما کیست؟ کودکان، بانوان، آقایان، جوانان، افراد مسن و …
 • هدف شما از تبلیغات چیست؟
 • بودجه تبلیغاتی شما چقدر هست؟ 

📌 یک پیشنهاد دوستانه 

نرم افزار مدیریت پروژه آنلاین فارسی آرسس یکی از قدرتمندترین نرم افزار مدیریت پروژه آنلاین فارسی است که باتلاش جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر کشور فعالیت خود را از سال 1394، در راستای خدمت‌رسانی به کسب وکارها آغاز نموده است. نرم افزار مدیریت پروژه فارسی یا نرم افزار کنترل پروژه آرسس ، در اجرای این مهم از دو ابزار قدرتمند برنامه‌ریزی و کنترل پروژه استفاده می کند ( همچون نرم افزار مدیریت پروژه تسکولو ) و لذا به ابزاری کاربردی و قدرتمند برای کنترل زمان، کنترل هزینه و مدیریت منابع و نیروی انسانی تبدیل گردیده است. نرم افزار مدیریت پروژه طیف وسیعی از راه حل ها را توصیف می کند که به افراد و تیم ها اجازه می دهد مسیر پیشرفت پروژه های پیچیده را از زمان تایید آنها تا تکمیل و یا راه اندازی آنها پیگیری کنند.

نرم افزار مدیریت پروژه آنلاین فارسی . نرم افزار مدیریت پروژه فارسی. نرم افزار مدیریت پروژه. مدیریت پروژه. تسکولو ، نرم افزار مدیریت پروژه تسکولوکلمه کلیدی :

تئوری بز

نام نویسنده :سپیده شاه مرادی