کارهایی که مدیران کارآمد انجام می‌دهند تاریخ ثبت : 1398/07/21_13:53

کارهایی که مدیران کارآمد انجام می‌دهند


شما رئیس هستید؛ اما این به معنی فردی بد بودن نیست و نباید باشد، زیرا رئیس‌های مخوف کارآمد نیستند.

کارهایی که مدیران کارآمد انجام می‌دهند

آیا به عنوان یک مدیر شهرت خوبی دارید؟ سعی کنید این فعالیت‌ها را با هم تلفیق کنید و در کارهای روز‌مره خود بگنجانید تا اطمینان حاصل کنید که واقعا چنین هستید.

شما رئیس هستید؛ اما این به معنی فردی بد بودن نیست و نباید باشد، زیرا رئیس‌های مخوف کارآمد نیستند.شما می‌توانید مدیری باشید که کارمندانتان دوستش دارند، به او احترام می‌گذارند و اعتماد دارند، کسی که کارها را به خوبی و درستی انجام می‌دهد.

۱. لبخند بزنید

چند بار تاکنون شنیده‌اید که کسی بگوید: «او مدیر خوبی است همیشه بداخلاق است» هیچ وقت. مدیران خوب می‌دانند که نمی‌توانید الهام‌بخش باشید اگر رفتار بدی با دیگران داشته باشید. مدیران خوب مثبت‌اندیشی و جذبه را در هر کاری که انجام می‌دهند،‌ تزریق می‌کنند.

2. بفروشید

اگرچه رویکرد آن کمی با چیزی که باید برای مشتری احتمالی باشد متفاوت است، یک مدیر خوب همیشه در حال فروش ایده‌آل‌ها به کارکنان خود است. این امر الزامی‌ است که کارمندان به اصول کسب‌وکار باور داشته باشند تا خود نیز بتوانند آن را در خروجی کارهای خود بازتاب دهند.

3. بازخورد داشته باشید

بسیار اهمیت دارد که از روزمرگی خارج شوید و در مورد چیزی که در سطوح بالاتر آموخته‌اید فکر کنید. بازگردید و بنگرید که فردا بر اثر یادگیری چه کاری را متفاوت انجام خواهید داد و این یادگیری چه بازخوردی بر عملکرد فردایتان خواهد داشت.

4. مکالمه غیررسمی داشته باشید

نباید هر بار که صحبت می‌کنید حس رسمی بودن را القا کنید. مدیران کارآمد در انسانی عادی بودن موفقیت کسب کرده‌اند. آن‌ها با احساسات والا با افراد معاشرت دارند و برای نزدیک‌تر کردن افراد به هم همدلی ایجاد می‌کنند. مردم به انسان‌ها پاسخ می‌دهند و مدیران بزرگ می‌دانند که چگونه افکار مردم را بخوانند و قلبشان را حس کنند.

5. سوالات خوب بپرسید

بیاموزید که چگونه سوالات تفکر برانگیز جالب بپرسید و وسعت دانش را افزایش دهید و الگوی شناخت خود را با پرسیدن سوالات بهتر تنظیم کنید. نه تنها به کلمات گوش دهید بلکه به احساسات پشت آن‌ها هم گوش بسپارید. تعمق کنید که منظور واقعی افراد چیست و بدانید که گاهی باید آنجا توقف کنید به جای اینکه خودتان چیزی به آن بیفزایید. تایید کنید،‌ هضم کنید، بازخورد نشان دهید و سپس پاسخ دهید.

6. بر اساس بازخورد سازنده رفتار کنید

بهترین راه پیشرفت و ارتقا این است که بیاموزید چه چیزی را می‌توانید بهتر انجام دهید. به کارمندان خود فرصت ارائه بازخوردی صادقانه و سازنده در مورد مدیریت خودتان به روشی غیر‌حضوری و بدون نام بدهید. (بسیار دشوار است که در مورد مدیر انتقاد کنی وقتی خودش در اتاق حضور دارد) و اگر آن‌ها موافق باشند آن‌ها را ثبت کنید. سپس حالت دفاعی نداشته باشید و اظهارات آنان را بشنوید و برای ارتقای کار و خودتان قدم بردارید.

7. مطالعه کنید

مدیریت متفکرانه نوعی از مدیریت است که تلاش می‌کنیم به آن برسیم و بهترین راه برای مدیر متفکر بودن خواندن با ولع و حریصانه است. چه در حال خواندن آخرین کتاب بازاریابی باشیم یا انواع وبلاگ‌ها، باید سعی کنیم حداقل هر روز یک چیز جدید یاد بگیریم. فایده دیگر خواندن و مطالعه مستمر این است که از شما نویسنده بهتری می‌سازد. این امر مدیریت افکارتان را هم قدرت می‌بخشد.

8. الهام‌بخش باشید

مدیران کارآمد الهام بخش ما هستند تا وجه بهتری از خودمان ارائه دهیم. آن‌ها اهمیت و ارزشمان در سازمان را با ما سهیم می‌شوند. وقتی که با چالش‌ها روبه‌رو می‌شویم، توانایی‌های منحصربه‌فردمان را به ما یادآوری می‌شوند و از طریق این آگاهی تلاش می‌کنیم تا بهترین کاری را که می‌توانیم انجام دهیم.

9. متمرکز باشید

به عنوان یک کارآفرین همه ما می‌خواهیم که به هدف درخشان بعدی برسیم. موقعیت‌های فراوانی در پیرامون ما پرسه می‌زنند اما مفیدترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که بگویید نه و بر چیزی که واقعا اهمیت دارد متمرکز شوید. چگونه این کار ار انجام می‌دهید؟ اهداف و بینش خود را تعیین کنید و همیشه و هر روز آن‌ها را به خود یادآوری کنید.

10. خطرات بی‌تصمیمی را بشناسید

کارآمدترین مدیران در می‌یابند که برای احاطه بر تمامی حقایق تصمیماتی که هر روز اتخاذ می‌کنند، وقت ندارند. در عوض، تنها باید اطلاعات کافی جمع‌آوری کنند تا تصمیم درستی بگیرند. برخی از آن تصمیمات اشتباه خواهد بود، اما بهتر است از اشتباهات درس بگیرید و دوباره تلاش کنید به جای اینکه راکد و بی‌تصمیم باقی بمانید.

11. به طور مستمر با افراد مختلف ملاقات کنید

مدیران بزرگ همیشه تحت تاثیر بهترین رفتارهای افراد قرار می‌گیرند. مدیرانی که زمانی را بیرون از محیط خود می‌گذرانند این شانس را دارند که از افرادی با دیدگاه‌های مختلف درس بگیرند. این موضوع به آن‌ها امتیاز رقابتی نسبت به اطرافیانشان می‌بخشد و همچنین توانایی فکر کردن از چشم‌اندازی متفاوت را نیز به آن‌ها می‌دهد.

12. گوش کنید

کارآمدترین مدیران چالش‌هایی را که با آن‌ها روبه‌رو می‌شوند و موقعیت‌هایی را که برای کارمندانشان فراهم است، درک می‌کنند. به منظور مدیریت کارآمدتر، باید به سخنان افراد تیمشان صادقانه و با خوش‌رویی گوش کنند. هر چه بیش‌تر گوش کنند و سپس در عمل پاسخ مناسب بدهند،‌ بیشتر می‌توانند اعتماد و وفاداری افراد تحت مدیریت خود را کسب کنند.

 

سپاس از همراهی شما heart

نرم افزار مدیریت پروژه طیف وسیعی از راه حل ها را توصیف می کند که به افراد و تیم ها اجازه می دهد مسیر پیشرفت پروژه های پیچیده را از زمان تایید آنها تا تکمیل و یا راه اندازی آنها پیگیری کنند.

نرم افزار مدیریت پروژه آنلاین فارسی . نرم افزار مدیریت پروژه فارسی. نرم افزار مدیریت پروژه. مدیریت پروژه. تسکولو ، نرم افزار مدیریت پروژه تسکولو

 کلمه کلیدی :

کارهایی که مدیران کارآمد انجام می‌دهند

نام نویسنده :شکیبا خلج/الگام