مدیریت پروژه تاریخ ثبت : 1397/05/27_8:50

کسب درآمد با فروش کسب و کار


کسب درآمد با فروش کسب و کار

کسب درآمد با فروش کسب و کار


زیاد هستند کارآفرین هایی که کسب و کار خود را با هدف فروش و کسب درآمد راه اندازی می‌کنند؛ اما قبل از فروختن یک استارتاپ چه کارهایی را باید انجام داد تا سود خوبی به دست آورد؟ در ادامه با آرسس همقدم باشید
کارشناسان اعتقاد دارند که در یک دهه آینده شاهد میزان بالایی از فروش کسب و کارها خواهیم بود؛ در اینصورت اگر قصد دارید برای کسب درآمد، استارتاپ یا کسب و‌کار نوپای خود را بفروشید، باید خودتان را آماده کنید. کارآفرینانی که تجربه لازم در فروش شرکت را نداشته باشند، قادر نخواهند بود از این موقعیت به نفع خودشان بهره ببرند. البته راه‌هایی وجود دارد که کارآفرینان بتوانند آمادگی لازم برای فروش کسب و کارشان را به دست آورند.

پایان کار را تجسم کنید

برای انجام هر کاری اگر نقشه از قبل تعیین شده‌ای را داشته باشید، به سرانجام رساندن آن کار راحت‌تر خواهد بود. بنابراین پیش از هر اقدامی با اعضای تیم و دیگر مدیران شرکت مشورت کنید و مشتری‌ها و بازار را بشناسید.

تمرکز روی نقشه رشد

 مدیریت پروژه

یکی از مهمترین کارهایی که پیش از ارزش گذاری باید انجام دهید، این است که بررسی کنید این کسب و کار در آینده چقدر درآمد دارد. میزان رشد شرکت در آینده چه درآمدی طی سه تا پنج سال آتی کسب خواهد کرد.

کمک گرفتن از مشاوران

پیش از آنکه کار از کار بگذرد، با افراد با تجربه و آگاه در این زمینه مشورت کنید و در مورد قوانین فروش یک کسب و کار اطلاعات کسب کنید. اگر انجام این کار را به زمانی که وارد فرایند فروش شده‌اید، موکول کنید هزینه بیشتری برایتان خواهد داشت.

شناخت بازار

خودتان را جای خریدار تصور کنید و در مورد این موضوع فکر کنید که آیا میزان درآمد شرکت، مشتری‌ها و حتی تیم کاری و مدیریتی می‌توانند نظر مثبت خریدار را جلب کنند یا خیر. سرمایه گذارهای بانکی معمولا ارزیابی خوبی در مورد موقعیت کسب و‌کار ارائه می‌کنند و مشاوره‌های خوبی را در این زمینه ارائه می‌دهند.

ارزیابی ارزش‌ها

متغیرهایی که دارای ارزش اقتصادی هستند را شناسایی کنید؛ سعی کنید از سوالاتی که معمولا سرمایه گذارها می‌پرسند ایده بگیرید و نقشه استراتژیک خود را براساس آن طرح ریزی کنید. اگر تاکنون به فکر این نقشه نبوده‌اید، پس علجه کنید !

کاهش بدهی‌های مالیاتی

خیلی از کارآفرینان پرداخت مالیات‌ و بدهی‌های خود را تا زمان فروش به تعویق می‌اندازند، در نتیجه هنگام فروش مجبور می‌شوند هزینه اضافه‌ای را بابت جریمه پرداخت کنند.

تعیین جانشین

پیش از ترک شرکت، به فکر افرادی باشید که در طول مسیر بتوانند به شما کمک کنند و با فروختن سهام، ارتباط آنها را با شرکت حفظ کنید.

تقسیم کارها

برای آسان کردن روند ارزش گذاری، این کار را بطور مجزا برای هر بخش از کسب و کار انجام دهید. برای مثال ارزش گذاری بخش مربوط به تکنولوژی و بخش مربوط به امور مالی را جداگانه در نظر بگیرید.

ساختن هیئت مدیره

مدیران باتجربه که به امور شرکت آشنا هستند، حکم طلا را دارند و ارزش شرکت را بالا می‌برند. بنابراین به این موضوع فکر کنید و تیم کاری خوبی را تشکیل دهید.

حساب و کتاب هزینه‌هایی که صرف کردید

بسیاری از کارآفرینان از دارایی شخصی خودشان به منظور راه اندازی یک کسب و کار استفاده می‌کنند. اگر با چند نفر شریک هستید، زمان تقسیم درآمد باید این موارد را در نظر بگیرید.

برنامه ریزی برای آینده کسب و کار

همانطور که هر کسب وکاری یک نقشه استراتژیک دارد، در زندگی شخصی نیز باید چنین نقشه‌ای را داشته باشید. بنابراین قبل از اینکه استارتاپ خود را بفروشید، در این مورد فکر کنید که با پول به دست آمده، می‌خواهید چه کاری انجام دهید.

شرکت مهندسی الکترونیک گام از شرکتهای پیشرو در ارائه راه حل های جامع و کاربردی پروژه های زیر ساختی فناوری اطلاعات و راه کارهای دسترسی آسان به سیستم های اطلاعاتی یکپارچه می باشد.  آرسس با تعریف نیازمندی ها و مشخصات انحصاری جهت هر کدام از مشاغل و صنایع مختلف ، شرکت ها ، ادارات و نهاد ها سازمان ها و ارگان های دولتی و خصوصی به طور جداگانه ، بهترین شرایط مربوطه را جهت تحقق به اهداف عالیه مهیا می سازد.سازوکارهای مبتنی‌بر مدیریت پروژه چارچوب اصلی آرسس را تشکیل می‌دهند که در آن، مجموعه‌ای کامل از ابزارهای برنامه‌ریزی و کنترل هوشمند پروژه تحت رابط گرافیکی قوی ارائه می‌گردد.کلمه کلیدی :

کسب درآمد مدیریت پروژه

نام نویسنده :مسعودیفر.الگام